چند ساله انقلاب انقلابی انتخابات رهبر انقلاب

چند ساله: انقلاب انقلابی انتخابات رهبر انقلاب اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فرماندار سرپل ذهاب گفت نمی گذارم کلنگ دهکده امید را بزنی ، حاشیه های تازه جهت زیباکلام

این روزنامه نوشته است: ماجرای دعوا در کلنگ زنی دهکده امید، روستای پرحرف وحدیثی که صادق زیباکلام قصد ساختن آن را دارد، در همه رسانه ها منتشر شد. خبر این بود: بعد

فرماندار سرپل ذهاب گفت نمی گذارم کلنگ دهکده امید را بزنی ، حاشیه های تازه جهت زیباکلام

حاشیه های تازه جهت زیباکلام/فرماندار سرپل ذهاب گفت نمی گذارم کلنگ دهکده امید را بزنی

عبارات مهم : زلزله

روزنامه شرق با صادق زیباکلام مصاحبه ای انجام داده است.

فرماندار سرپل ذهاب گفت نمی گذارم کلنگ دهکده امید را بزنی ، حاشیه های تازه جهت زیباکلام

این روزنامه نوشته است: ماجرای دعوا در کلنگ زنی دهکده امید، روستای پرحرف وحدیثی که صادق زیباکلام قصد ساختن آن را دارد، در همه رسانه ها منتشر شد. خبر این بود: بعد از آنکه صادق زیباکلام چهار میلیارد پول از مردم جمع کرد، پنجشنبه ١٢ بهمن قصد داشت مراسم کلنگ زنی افتتاح ایده خود را در سرپل ذهاب عملیاتی کند که فرماندار جلوی برنامه او را گرفت.

براساس این گزارش، فرماندار شهرستان سرپل ذهاب با ورود به مراسم کلنگ زنی که زمین آن از سوی زیباکلام با پول های کمک های مردمی به زلزله زدگان خریداری شده است بود، خطاب به او گفت: شما فکر می کنید این شهر صاحب ندارد و مدیر ندارد که هرکس هرجا که خواست بدون مجوز و اطلاع اقدام به تأسیس مراکز متفاوت کند؟ آن هم با بودجه ای که مربوط به کمک به زلزله زدگان است و منبع مصرف مشخص دارد؟

این روزنامه نوشته است: ماجرای دعوا در کلنگ زنی دهکده امید، روستای پرحرف وحدیثی که صادق زیباکلام قصد ساختن آن را دارد، در همه رسانه ها منتشر شد. خبر این بود: بعد

صادق زیباکلام در تشریح این ماجرا می گوید: «این عناد و دشمنی با من قابل فهم هست. آنها می خواهند هنوز شروع نشده کار را به زمین بزنند. قبل از هرچیز اینجا یک بحث فلسفی مطرح می شود، شاید هم اخلاقی و حقوقی باشد؛ فرض کنیم کسی به من صد هزارتومان کمک کرده و می گوید تصورم این بوده که شما این وجه را جهت زلزله زده ها صرف می کنید؛ ممکن است پتو و چادر بخرید و ممکن است کانکس بخرید؛ ولی حالا می گویید شما می خواهید دهکده ای را بسازید که ملاک و معیار توسعه پایدار باشد، من اصلا دنبال این نیستم که کار شما غلط یا درست هست، ولی به عنوان صاحب صد هزار تومان می گویم باید آن را خرج زلزله زده ها می کردید نه خرج دهکده امید. ایراد آنها از نظر حقوقی درست هست؛ ولی پاسخ صادق زیباکلام این است: من هنگامی که جهت نخستین بار جهت کمک به زلزله زده ها رفتم، ٢٥ آبان بود، حسابی را سه شنبه ٢٣ آبان باز کردم، در ٤٨ ساعت یک میلیارد به حسابم ریخته شد. من خودم انتظارم و تصورم و نگاهم این بود که کانکس بخرم، شیر خشک بگیرم، ولی با حجم زیادی از این اقلام و آب معدنی که جهت کشاورزی کافی بود مواجه شدم. ولی آنجا فعالان اجتماعی کردستان من را با یک زلزله دیگر آشنا کردند که زلزله فرهنگی بود».

او در پاسخ به این سؤال که مردم پول را جهت زلزله کرمانشاه در اختیار شما قرار دادند، گفت: حرف شما درست هست، ولی جهت آن یک میلیارد تومان اولیه، ولی من در روزنامه ها و در مصاحبه با رسانه های خارجی عنوان کردم که چه برنامه ای دارم و بخش عمده پول واریزشده جهت من، بعد از این مصاحبه ها و اعلام ساختن دهکده امید واریز شد.

او راجع به درگیری خود با مدیر شرکت مدیریت بحران گفت: من الان علت این مخالفت ها را با طرحم اعلام می کنم. این سیاسی بودن جهت زدن انگ به من کافی هست. ایده دهکده امید با سه مسئله اساسی با مسئولان مواجه شد. صادق زیباکلام و دهکده امید سه ناراحتی ایجاد کرده اند، اول اینکه مردم آمده اند به حساب من پول ریخته اند و به حساب نهادهای دولتی نریخته اند. من هم اگر جای دولت بودم از این اتفاق خوشم نمی آمد.

فرماندار سرپل ذهاب گفت نمی گذارم کلنگ دهکده امید را بزنی ، حاشیه های تازه جهت زیباکلام

مورد دوم لیبل سیاسی من هست؛ دوستان دیگر لیبل سیاسی ندارند، بنابراین پول دادن به علی دایی و نرگس کلباسی و نیکی کریمی بار سیاسی ندارد، ولی پول دادن به من بار سیاسی دارد. مسئله بعدی مشکلی اساسی تر بود، اگر یک استاد دانشگاه به اسم زیباکلام همراه استادان دیگر با کمک مردمی بتوانند دهکده امیدی را ایجاد کنند، علی القاعده خیلی از مردم کشور عزیزمان ایران از من مسئول می پرسند اگر این چیزها شدنی است آیا در ٤٠ سال گذشته دهکده امیدی به وجود نیامد؟ و این را از خیلی از مردم شنیدم. مسئله سومی که به وجود آمد بحث عدالت بود که مردم به فرماندار و استاندار کرمانشاه اعتراض می کنند که آیا زیباکلام این پول را در یک دِه خرج می کند؟

زیباکلام با تأکید بر اینکه خیلی از نهادهای دولتی با ما همکاری کردند، گفت: به جز آقای اسحاق جهانگیری و بنیاد مسکن هرکس رسید تلاش کرد زیر پای ما را خالی کند. ما جهت افتتاح پروژه اقدام کردیم و آخرین صحبت ها را با بنیاد مسکن انجام دادیم و پنجشنبه ١٢ بهمن مراسم کلنگ زنی بود و ما دوشنبه ٩ بهمن جهت امضای تفاهم نامه به بنیاد مسکن رفتیم و تفاهم نامه حقوقی امضا کردیم و بعد اعلام کردیم پنجشنبه مراسم کلنگ زنی انجام می شود. پنجشنبه استادان دانشگاه رازی و کردستان و نمایندگان ادوار به روستای ذهاب قادری آمدند و مراسم کلنگ زنی انجام شد، چند نفر صحبت کردند و بعد مراسم کلنگ زنی انجام شد و در راه سرپل ذهاب ایستادیم که یک روستای دیگر را که قرار است دهکده امید شماره ٢ شود، ببینیم.

این روزنامه نوشته است: ماجرای دعوا در کلنگ زنی دهکده امید، روستای پرحرف وحدیثی که صادق زیباکلام قصد ساختن آن را دارد، در همه رسانه ها منتشر شد. خبر این بود: بعد

ضمن صحبت آقایی که ایشان را نمی شناختم که بعدا فهمیدم ایشان فرماندار سرپل ذهاب هست، به من گفت می خواهم با شما صحبت کنم، مقداری از دیگران فاصله گرفتیم و ایشان با لحن بسیار تندی گفت: دکتر چه کار می خواهی اینجا بکنی؟ من فرماندار سرپل ذهاب ايستاده ايم. من هم خیلی ناراحت شدم و گفتم ما ماه هاست که اعلام کرده ایم چه می خواهیم بکنیم و گفتم هیچ توضیحی ندارم. گفت من نمی گذارم، جلوی کار را می گیرم، من هم گفتم هیچ حرفی با شما ندارم. البته بعدا به من گفتند ایشان در مراسم کلنگ زنی بوده است».

وی افزود: مسئله ایشان فراتر و کلی تر از دعوت نشدن به مراسم کلنگ زنی بود. البته قبل از این ماجرا آقای نجار، مدیر شرکت مدیریت بحران، مطالبی گفتند که خلاصه اش می شد اصلا چیزی به اسم دهکده امید وجود ندارد و پول را آقای زیباکلام بلوکه کرده و ما با دادستانی مطرح می کنیم؛ یعنی به عبارتی می خواهند پول را از طریق دادستانی بلوکه کنند. حالا نمی دانم بعد از این اتفاقات دوستان چه تصمیمی خواهند گرفت، ولی ما همچنان روی آن چیزی که می خواهیم انجام بدهیم ايستاده ايم.

فرماندار سرپل ذهاب گفت نمی گذارم کلنگ دهکده امید را بزنی ، حاشیه های تازه جهت زیباکلام

همچنین اسماعیل نجار، مدیر شرکت مدیریت بحران، به «شرق» گفت: من مقابله ای با هیچ کس از جمله ایشان ندارم و در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او نام برد و نتیجه عملکرد چنین افرادی را پرسید گفتم چنین پول ها و کمک هایی از سوی این فرد و سایر بازیگران و صورت های معروف و خیران و ورزشکاران باید در مسیر آن و از سوی مسئولان مربوطه هزینه شوند، ولی ایشان برداشت درستی از حرف های من نداشت و حرف هایی را مطرح کرد که در شأن ایشان نبود.

وی با بیان اینکه من نامی از ایشان نبردم و خبرنگار این سؤال را مطرح کرد، تأکید کرد: بنیاد مسکن، هلال احمر و سایر ارگان های مسئول در این زلزله خدمات زیادی داشتند و هزاران میلیارد کمک های مردمی را در مسیر مورد نیاز آن سازماندهی کردند. من در پاسخ به سؤال آن خبرنگار گفتم این افراد هنرمند، ورزشکار یا خیّر در هر موقعیتی در قبال پولی که مردم به آنها داده اند مسئول اند و باید پاسخ گوی مردم باشند، من همه این افراد را گفتم نه فقط ایشان را ولی نمی دانم آیا این فرد به خودش گرفته هست. وی تأکید کرد فایل صحبت ها وجود دارد و گفت: من فردی اجرائی و ایشان فردی سیاسی هستند و هرکدام تلاشمان را می کنیم تا از مسیر درست خارج نشویم.

واژه های کلیدی: زلزله | سیاسی | فرماندار | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs