چند ساله انقلاب انقلابی انتخابات رهبر انقلاب

چند ساله: انقلاب انقلابی انتخابات رهبر انقلاب اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تصاویر ، اعلام جزییات «ماه پیشونی 2»

سیدجواد هاشمی با تأکید بر اینکه باید ساخت فیلم کودک جدی گرفته شود و جهت این قشر خوراک فرهنگی تولید کنیم، تصریح کرد: باید کودکان ما با آداب و رسوم و رفتارهای مور

تصاویر ، اعلام جزییات «ماه پیشونی 2»

اعلام جزییات «ماه پیشونی 2» /تصاویر

عبارات مهم : فرزند

سیدجواد هاشمی با تأکید بر اینکه باید ساخت فیلم کودک جدی گرفته شود و جهت این قشر خوراک فرهنگی تولید کنیم، تصریح کرد: باید کودکان ما با آداب و رسوم و رفتارهای موردپسند ما بزرگ شوند ولی ما آنان را به خدا سپردیم.

به گزارش ایسنا، کارگردان «پیشونی سفید 2» که در نشست قسمت دوم این فیلم سینمایی 14 شهریور ماه در حوزه هنری حضور داشت، با بیان اینکه ساخت این مجموعه سینمایی از آرزوهای ۳۰ ساله اش به عنوان یک معلم بوده هست، ادامه داد: هر لحظه دغدغه ام این بود که در وهله اول فیلمی در ارزش فرزند ها و نوجوانان بسازم و یک مفهوم بسیار مهم را که آشنایی خوبی و بدی است به آنها انتقال یافته کنم.

تصاویر ، اعلام جزییات «ماه پیشونی 2»

او با بیان اینکه باید کاری که جهت فرزند ها ساخته می شود را جدی گرفت، گفت: ما فرزند ها را نادیده گرفتیم و به خدا سپردی مشان. فرزند ها از دست رفته اند و دائم می گوییم آیا فرزند های متولد ۷۰، ۸۰ و ۹۰ اینگونه اند؟ ما انتظار داریم مشکلی نداشته باشند در حالی که خوراک فرهنگی جهت آنها تولید نکرده ایم.

کارگردان فیلم سینمایی «پیشونی سفید2» با بیان اینکه این فیلم یکی از پرهزینه ترین فیلم های کودک و نوجوان است که تاکنون در کشور عزیزمان ایران ساخته شده است هست، ادامه داد: ما در حال تهیه و ساخت قسمت های دوم و سوم این مجموعه نیز هستیم که نام دفتر دوم، «پیشونی طلا» و دفتر سوم «پنجه طلا» هست.

سیدجواد هاشمی با تأکید بر اینکه باید ساخت فیلم کودک جدی گرفته شود و جهت این قشر خوراک فرهنگی تولید کنیم، تصریح کرد: باید کودکان ما با آداب و رسوم و رفتارهای مور

سیدجواد هاشمی با اشاره به اینکه «پیشونی سفید 2» آخرهای شهریور ماه در شمال کشور کلید می خورد افزود: قسمت دوم فیلم سینمایی «پیشونی سفید» بعد از ۵ سال ساخته می شود و در واقع داستان خود فیلم هم بعد از پنج سال از آن اتفاقاتی که در قسمت اول گفته شده است بود را روایت می کند، امیدواریم این فیلم به جشنواره فجر راه پیدا کند.

او با بیان اینکه جمع کردن سرمایه جهت این کار بسیار سخت بود، گفت: چون کار کودک بود، همه فکر می کردند باید خرج آن هم کمتر باشد در صورتی که چنین نیست و جهت انجام این کار خانه، دفتر و خیلی چیزهای دیگر را فروختم تا منبع مالی آن را فراهم کنم، البته بعد از آن سرمایه گذارانی هم آمدند و در این امر به ما کمک کردند.

نویسنده «پیشونی سفید 2» اضافه کرد: من ابدا به دنبال برگشت سرمایه ام نیستم و این اتفاق چیزی جز علاقه جهت من ندارد. خیلی ها مرا جهت انجام چنین کاری سرزنش می کنند ولی در کار جهت کودکان نباید با عقل پیش رفت بلکه باید با علاقه کار را پیش برد.

تصاویر ، اعلام جزییات «ماه پیشونی 2»

وی با لحنی انتقادی ادامه داد: در دوره ای از ادوار مدیریتی بنیاد فارابی در زمانی که کار تدوین «پیشونی سفید ۱ » را انجام می دادیم به پول نیاز پیدا کردم و تنها زمانی که من از بودجه دولتی استفاده کردم همان وقت بود که ۲۰ میلیون تومان به من دادند. من از دولت ۱ ریال هم بابت ساخت، فیلم هایم پول نگرفته ام به جز همین یک بار که البته ما هنوز جهت پخش فیلم «پیشونی سفید» در سینما «فرهنگ» پولمان را نگرفته ایم.

هاشمی با بیان اینکه درست است که عنوان این فیلم سینمایی قدیمی است ولی ماجرای خوبی، بدی و خیر و شر تا ابد ادامه دارد، اظهار کرد: تلاش کردم در این سری حرف تازه ای بزنم. فرزند ها دوست دارند که حیوانات با آن ها صحبت کنند. من این شخصیت ها را آوردم و با گریمی تازه باورپذیرشان کردم.

سیدجواد هاشمی با تأکید بر اینکه باید ساخت فیلم کودک جدی گرفته شود و جهت این قشر خوراک فرهنگی تولید کنیم، تصریح کرد: باید کودکان ما با آداب و رسوم و رفتارهای مور

او با بیان اینکه ساخت فیلم جهت فرزند ها کار بسیار مشکل هست، گفت: فیلم سینمایی «پیشونی سفید ۱» همزمان با اکران پنج فیلم سینمایی کودک دیگر در سینماها به نمایش درآمد. البته سی دی این فیلم در سه روز تماما فروخته شد و این نشان می دهد که این فیلم از اقبال خوبی برخوردار بوده هست. اصلا برایم مهم نیست که میزان فروش چقدر است فقط می خواهم فرزند ها آن را ببینند.

هاشمی در ادامه این نشست با بیان اینکه مشورت هایی در حال انجام است تا ببینیم ساخت عروسک این مجموعه اتفاق خوبی است یا نه، گفت: دوست دارم عروسک آهو، گرگ، روباه و دیگر شخصیت ها ساخته شود و البته که از نظر فروش معقول خواهد بود.

تصاویر ، اعلام جزییات «ماه پیشونی 2»

کارگردان این فیلم سینمایی با اشاره به اینکه نام «اختاپوس» (ماه پیشونی 1) به صورت دسته جمعی گزینش شده است بود، افزود: ما به خاطر شباهت اسم «پیشونی سفید» با فیلم سینمایی «ماه پیشونی» این اسم را گزینش کردیم. البته اکنون اعتقاد دارم که اشتباه کردیم و اصلا این طور نیست که فرزند ها به خاطر وحشت از اختاپوس به دیدن این فیلم نمی آیند بلکه زیاد جلب توجه می کند.

او در ادامه با اشاره به اینکه بر روی تمامی بخش های فیلم سینمایی «ماه پیشونی 2» وقت و هزینه گذاشته شده است هست، گفت: این فیلم هم مانند قسمت قبلی موزیکال است و دو ماه و نیم روی موسیقی آن کار شده است هست. همچنین بر روی گریم و صحنه های ویژوئال آن هم دقت زیادی شده است هست. لیکن که باید کاملا زنده و نزدیک به واقعیت باشد، مهم نیست چقدر وقت و هزینه می برد.

هاشمی با بیان اینکه در ابتدا قرار بود مهناز افشار نقش «پیشونی طلا» را بازی کند، گفت: گزینش کاراکترها براساس خواست معنوی و روانی من انجام شده است است بنابراین شخصیت لیلا اوتادی جهت این نقش نزدیک تر بود و ایشان جایگزین مهناز افشار شدند.

نویسنده این فیلم راجع به اتفاقاتی که قرار است در «پیشونی سفید ۲» رخ دهد، گفت: در این قسمت از مجموعه گره هایی که در قسمت اول بود، پاسخ داده می شود، به عنوان نمونه اینکه آیا آهو پیش یک انسان بوده است؟!

هاشمی راجع به حضورش در جشنواره کودک و نوجوان گفت: جمال شورجه در آن دوره داور بود که احساس می کرد فیلم مناسبتی با کفر دارد و با آن مخالفت می کرد. به نظر من گزینش داوران و اکیپ آن ها جهت جشنواره ها بسیار مهم هست. در عین حال که من اصلا به دنبال گرفتن جایزه نیستم.

ترلان پروانه بازیگر نقش «پیشونی سفید» در این نشست با بیان اینکه تنها علت دوام این فیلم آشنایی سید جواد هاشمی از کودکان و نوجوانان هست، گفت: احساس می کنم هر کسی در این پروژه است در قبال فرزند ها مسئول است و ما نشانه بزرگی نسبت به کودکان داریم. این حاشیه های که جهت من و یکی از بازیگران ایجاد شده است بود و چند سالی است از آن گذشته است مانعی جهت بازی در این فیلم نبود.

همچنین در این نشست بهنام صبوحی آهنگساز، امیر غفارمنش بازیگر، ارسلان قاسمی بازیگر و امیررضا احمدی حضور داشتند و راجع به فعالیت های خود توضیحاتی دادند.

در خلاصه داستان فیلم «ماه پیشونی 2» آمده است: آهوها با نقشه ای که به وسیله پیشونی سفید طراحی شده است است از قلعه فرار می کنند ولی سالار به دام می افتد و پیشونی سفید تلاش دارد تا او را نجات دهد و مجدد دچار دردسر می شود. از سوی دیگر مادر آهو برگشته تا او را از سالار بعد بگیرد و این چنین داستان هایی رقم می خورد.

محمدرضا شریفی نیا، پژمان بازغی، لیلا اوتادی، ترلان پروانه، ارسلان قاسمی، امیررضا احمدی، امیر غفارمنش، هومن حاجی عبداللهی، ابراهیمی شفیعی، امیر سهیلی، داریوش پیرو، فرزانه زهره وند، یوسف طاهریان، رکسانا وطن خواه و… از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

به گفته ی هاشمی؛ «ماه پیشونی 2» بزودی کلید می خورد و در حالیکه در این نشست آزمون گریم های این فیلم رونمایی شد، از تدارک جهت ساخت بخش سوم این فیلم سخن گفته شد.

واژه های کلیدی: فرزند | سینمایی | ماه پیشونی | اخبار فرهنگی و هنری

تصاویر ، اعلام جزییات «ماه پیشونی 2»

تصاویر ، اعلام جزییات «ماه پیشونی 2»

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs